Korzyści z picia wody leczniczej

    Home    0 Komentarze
Korzyści z picia wody leczniczej

Mamy już kalendarzową wiosnę! W związku z tym chciałabym dzisiaj opisać bezpośrednio zalety picia wód leczniczych abyście mogli zmobilizować siebie po zimowym zastoju. Bez polewania cukrem, lukrem i polewą tylko prawdziwe efekty wynikające z kuracji. Niestety jak czemuś nie pozwolicie zadziałać, bo nastawiacie się od razu na nie to nie przewidujcie spektakularnych efektów. Nasze myśli są najważniejsze, więc nastawcie się pozytywnie. Otwórzcie się na coś nowego i czytajcie. Dajcie mi znać w komentarzach co myślicie, chętnie poczytam opinie innych:)

Co zyskasz pijąc wodę leczniczą:

1. Pierwszym i niezaprzeczalnie jednym z bardziej przynajmniej mnie interesujących efektów jest szybsza przemiana materii. Wody lecznicze są bogate w minerały m.in. magnez (pomaga spalać tłuszcze i węglowodany), jod, lit, potas. Zawarte w wodach leczniczych wodorowęglany wpływają pozytywnie na pracę żołądka i przewody trawiennego dzięki czemu szybciej trawimy jedzenie :).

2. Energię 
– jod zawarty w wodach leczniczych pobudza produkcję hormonów, które regulują zamianę pożywienia w energię. Ponad to duża zawartość litu pozwoli lepiej nam się poczuć mentalnie, co także zwiększy naszą energię. Magnez pobudzi mózg do pracy. Żelazo zapobiega zmęczeniu, niestety nasz organizm nie potrafi sam go wytwarzać, dlatego konieczne jest dostarczanie żelaza wraz z pożywieniem.

wypróbuj wodę leczniczą z magnezem


3. Koniec z przykrą dolegliwością - zgagą 
- Szczawy idealnie radzą sobie z dokuczliwościami żołądka. Zgaga może wynikać zarówno z nadkwaśności lub niedokwaśności żołądka, dlatego wodę najlepiej pić rano w nadkwaśności żołądka ciepłą na czczo, a w niedokwaśności zimną na czczo.

4. Szybkie uzupełnienie minerałów -
 Można po nie sięgnąć zarówno po wysiłku fizycznym gdzie wraz z potem tracimy cenne elektrolity jak i „na dzień po” piątkowym wieczorze. Szybko postawi nas na nogi i doprowadzi organizm do porządku dzięki dużej zawartości bromków, siarczanów, potasu, magnezu.

5. Nawodnienie - Każda dodatkowa porcja wody dziennie jest na wagę złota tym bardziej jeśli jest ona bogata w minerały a w tym w sód, który pomaga właściwie transportować wodę w naszym organizmie.

6. Profilaktyka dolnych dróg moczowych – szczawa wodorowęglanowo–chlorkowo–sodowa oczyszcza nerki, przeciwdziała kamicy nerkowej i łagodzi zapalenie dróg moczowych.

7. Zwiększenie ilości żelaza w diecie 
- żelazo ma istotny wpływ na pracę naszego organizmu właściwie jest niezbędne do prawidłowego jego funkcjonowania. Wody lecznicze ze szczawy posiadają duże ilości żelaza w składzie (w tym Hanna oczywiście prowadzi pod względem ilości tego minerału) dlatego przeciwdziałają niedoborom żelaza.

uzupełnij minerały wodą leczniczą

Na koniec krótki wiersz pana Franciszka Kuziela z naszej księgi pamiątkowej w pijalni wód leczniczych, mieszkańca Szczawy - miejscowości gdzie wydobywamy nasze niezwykłe wody lecznicze, wielbiciela naturalnych minerałów wypływających ze szczawiańskich zdrojów.

Franciszk Kuziel


"Przez te naszą Szczawę bystra woda płynie
bo ta nasza Szczawa z minerałów slynie.
Bo te nasze góry to są bardzo skalne
Z pod nich wytryskaja wody mineralne.
A w tej naszej Szczawie jest woda lecznicza
Kto się jej napije to się nią zachwyca.
Czy popiją starzy czy popiją młodzi
Każdy uśmiechnięty gdy od niej odchodzi ..."

Dodam jeszcze, że ostatnio Dziedzillę wypróbowała Kasia Koniakowska, która prowadzi bardzo ciekawego bloga life stylowego. Zapraszam do przeczytania jej postu i wrażeń z testowania Dziedzilli na sobie:

Korzyści z wody leczniczej

Kasia Koniakowska blog

Produkty

Woda lecznicza Hanna na odporność, z jodem i żelazem

37,00 zł

Woda lecznicza Dziedzilla na równowagę minerałów w organizmie

38,00 zł

Woda lecznicza Szczawa I na stres i nerwy z magnezem i litem

39,00 zł

Woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii

39,00 zł
Komentarze
Zaloguj się lub zarejestruj.
Projekty UE