Woda lecznicza Szczawa I i woda mineralna Zakopiańska DUOPACK na stres i nerwy

Szczawa I Duopack

39,00 zł brutto 

Wszystko czego potrzebujesz w jednym kartonie.

Duopack to rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod ręką. W kartonie znajdują się dwa oddzielne pojemniki, Jeden z wodą leczniczą Szczawa I, a drugi z naturalną wodą mineralną Zakopiańska służącą do rozcieńczania wody leczniczej. Każdy pojemnik zawiera 3 litry objętości i osobny kran. Krany znajdują się na wysokości dopasowanej do zwykłej szklanki.

Woda mineralna Zakopiańska pochodzi z tego samego regionu co woda lecznicza Szczawa I, dzięki czemu mieszanka obu wód zachowuje spójność smakowo-mineralną, Pamiętaj! Wodę leczniczą Szczawa I należy spożywać w rozcieńczeniu 1:1 ze zwykłą wodą mineralną. Zacznij dzień od dawki zdrowia.

Woda lecznicza Szczawa I zawiera lit, który korzystnie wpływa na schorzenia na tle nerwowym i stany napięcia organizmu.

Woda posiada świadectwo potwierdzające właściwości naturalnego surowca leczniczego.

Karton zawiera:

Szczawa I: 3000 ml

Zakopiańska: 3000 ml

szczawai-alergie-stres

 • SZCZAWA I POSIADA UNIKALNE PROPORCJE PIERWIASTKÓW, KTÓRE STANOWIĄ O JEJ WŁAŚCIWOŚCIACH FUNKCYJNYCH I LECZNICZYCH.

  • Woda lecznicza i woda mineralna dostępne razem, w jednym zestawie

  • Wchodząca w skład zestawu woda lecznicza Szczawa I zawiera unikalną proporcję minerałów, które mogą zapobiec depresji oraz korzystnie wpływają na stany napięcia organizmu i schorzenia na tle nerwowym

  • Wchodząca w skład zestawu woda lecznicza Szczawa I posiada świadectwo potwierdzające jej właściwości lecznicze

  DUOPACK na stres i nerwy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wesprzeć organizm w okresach wzmożonego stresu. W jego skład wchodzą: woda lecznicza Szczawa I, wydobywana z ujęcia „Szczawa I” w Szczawie oraz woda mineralna Zakopiańska. W kartonie znalazły się dwa pojemniki z kranikami, o objętości wynoszącej 3 litry. Spożywanie wody leczniczej Szczawa I w proporcji 1:1 z wodą mineralną może pomóc zapobiec depresji, kuracja pitna jest zalecana także dla osób ze schorzeniami na tle nerwowym lub nadpobudliwością.

  Czy woda lecznicza Szczawa I na stres i nerwy to produkt dla Ciebie? Tak, jeśli: 

  • borykasz się z częstymi alergiami układu oddechowego; 

  • co roku w okresie jesienno-zimowym odczuwasz zmęczenie albo miewasz stany depresyjne;

  • miewasz wahania nastroju lub zaburzenia pamięci/koncentracji;

  • szukasz naturalnego produktu, który wesprze organizm w okresach wzmożonego napięcia emocjonalnego;

  • znajdujesz się na bardzo stresującym etapie życiowym (np. w związku ze zmianą pracy, przeprowadzką, przepracowaniem, staraniami o kredyt, rozwijaniem własnej firmy, narodzinami dziecka lub utratą bliskiej osoby).

  Właściwości wody leczniczej Szczawa I

  DUOPACK na stres i nerwy składa się z wody leczniczej Szczawa I, której właściwości lecznicze zostały potwierdzone wieloletnimi obserwacjami empirycznymi. Jakość wody leczniczej jest poddawana regularnym kontrolom fizyko-chemicznym, a jej poziom mineralizacji monitoruje i zatwierdza Główny Inspektorat Sanitarny. 

  Woda lecznicza Szczawa I zawiera unikalną proporcję minerałów, które wywierają korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Jej drogocenne składniki pomagają w zapobieganiu depresji, a także wspierają organizm w okresach zwiększonego stresu oraz w czasie leczenia schorzeń na tle nerwowym. 

  W wodzie leczniczej Szczawa I znajdziemy: 

  • magnez — pierwiastek ten bierze udział w przekazywaniu sygnałów między komórkami nerwowymi oraz zwiększa odporność organizmu na stres;

  • lit — pierwiastek ten stabilizuje zdrowie psychiczne poprzez zwiększenie uwalniania serotoniny z niektórych obszarów mózgu, może również wpływać na neuroplastyczność oraz wykazuje działanie neuroprotekcyjne (przeciwdziała uszkodzeniom komórek nerwowych);

  • wapń — pierwiastek bierze udział w przekazywaniu sygnałów nerwowych (również tych powstających w odpowiedzi na stres). Uczestniczy także w wydzielaniu hormonów stresu — adrenaliny i kortyzolu;

  • jod — niedobory tego pierwiastka w organizmie mogą powodować zaburzenia nastroju, pamięci i koncentracji. Skutkiem może być również osłabiona zdolność radzenia sobie ze stresem;

  • żelazo — pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu, ponieważ bierze udział w syntezie neuroprzekaźników (związków chemicznych, które przenoszą sygnały pomiędzy neuronami oraz z komórek nerwowych do innych komórek ciała); 

  • potas — pierwiastek reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów organizmu. Odgrywa również ważną rolę w przekazywaniu impulsów elektrycznych pomiędzy komórkami nerwowymi;

  • sód — pierwiastek reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową, jest takżę, podobnie jak potas, niezbędny do prawidłowego przewodzenia impulsów elektrycznych w neuronach.

  Właściwości wody mineralnej Zakopiańska

  Wchodząca w skład zestawu DUOPACK na stres i nerwy woda mineralna Zakopiańska jest niezastąpiona nie tylko w kuracji wodami leczniczymi (do rozcieńczenia wody leczniczej), ale także na co dzień. Produkt ten zawiera bardzo korzystną proporcję wapnia do magnezu (pierwiastki te zapewniają prawidłowe działanie układu nerwowego oraz układu krążenia). Znajdziemy w nim również inne dobroczynne składniki, takie jak potas oraz sód (oba pierwiastki regulują gospodarkę wodno-elektrolitową, są niezbędne dla zdrowego serca, a także sprawnych mięśni i  układu nerwowego).

  Warto wiedzieć

  Wyprodukowano w:

  Polska, Polskie Wody Lecznicze Sp. z o. o. Sp. k.

  Dla kogo:

  DUOPACK na stres i nerwy, w skład którego wchodzą: woda lecznicza Szczawa I oraz woda mineralna Zakopiańska, jest zalecany dla osób zmagających się z okresami wzmożonego napięcia organizmu oraz schorzeniami na tle nerwowym. Kurację wodą leczniczą można stosować także profilaktycznie, celem uchronienia się przed depresją. Inne wskazania do stosowania wody leczniczej Szczawa I obejmują także: 

  • alergie; 

  • choroby krwi; 

  • choroby układu moczowego;

  • choroby układu pokarmowego;

  • cukrzycę; 

  • otyłość.

  Termin przydatności do spożycia:

  Termin przydatności do spożycia wody leczniczej Szczawa I na stres, która wchodzi w skład zestawu DUOPACK na stres i nerwy, wynosi 9 miesięcy, licząc od momentu jej fabrycznego zapakowania. Po otwarciu należy spożyć produkt w ciągu 14 dni.

  Przechowywanie:

  Zestaw DUOPACK na stres i nerwy należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu. Woda lecznicza Szczawa I, która wchodzi w jego skład, powinna być trzymana z dala od bezpośredniego światła słonecznego, należy także unikać przechowywania w zbyt niskich temperaturach, tak, aby nie doszło do jej przemrożenia.

  Osad:

  Tworzenie się osadu na dnie pojemnika z wodą leczniczą Szczawa I jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. Osad nie wpływa na jakość produktu ani jego właściwości. 

  Informacje dla alergików:

  Wchodząca w skład zestawu DUOPACK na stres i nerwy woda lecznicza Szczawa I zawiera jod. Produkt nie jest zalecany u osób uczulonych na ten pierwiastek.

  Przeciwwskazania:

  Wchodząca w skład zestawu DUOPACK na stres i nerwy woda lecznicza Szczawa I nie powinna być stosowana przez osoby chorujące na nadczynność tarczycy oraz uczulone na jod. Zaleca się umiarkowane stosowaniem osobom ze znacznym nadciśnieniem. 

  Jak stosować wodę leczniczą Szczawa I?

  Zestaw DUOPACK na stres i nerwy składa się z wody leczniczej Szczawa I, która może być wykorzystywana do kuracji pitnych, inhalacji oraz płukania jamy ustnej i gardła, a także wody mineralnej Zakopiańska, która służy do rozcieńczania wody leczniczej. Kurację można prowadzić zarówno w lecznictwie uzdrowiskowym, jak i w warunkach domowych. Jej czas trwania powinien ustalić lekarz.

  szczawai-duopack

  Woda lecznicza Szczawa I — kuracja pitna

  Wchodzącą w skład zestawu DUOPACK na stres i nerwy wodę leczniczą Szczawa I należy spożywać po rozcieńczeniu z wodą mineralną w proporcji 1:1 (w przypadku osób dorosłych) lub 1:2 (w przypadku dzieci). Zalecane jest następujące dawkowanie: 

  • 150 ml wody leczniczej w godzinach porannych, przed posiłkiem;

  • 150 ml wody leczniczej w godzinach wieczornych, po ostatnim posiłku.

  Nie należy spożywać więcej niż 300 ml wody leczniczą Szczawa I w ciągu doby.

  Woda lecznicza Szczawa I — inhalacje

  Wchodząca w skład zestawu DUOPACK na stres i nerwy woda lecznicza Szczawa I może być wykorzystywana do inhalacji, wspomagająco, w: 

  • nawilżaniu błon śluzowych dróg oddechowych u osób, które na co dzień przebywają w suchych i klimatyzowanych pomieszczeniach;

  • oczyszczaniu dróg oddechowych i zatok podczas leczenia przewlekłych infekcji wirusowych i bakteryjnych; 

  • oczyszczaniu dróg oddechowych z alergenów oraz pyłów. 

  Inhalację wodami leczniczymi można przeprowadzić w warunkach domowych, w tym celu wystarczy wyposażyć się w dużą miskę oraz ręcznik. Po podgrzaniu wody leczniczej Szczawa I (bez jej rozcieńczania) wystarczy nachylić się nad miską z głową przykrytą ręcznikiem, tak, aby para nie wydobywała się na zewnątrz. Następnie zalecane jest wdychanie oparów przez kilka minut.   

  Woda lecznicza Szczawa I — płukanie jamy ustnej i gardła

  Wchodzącą w skład zestawu DUOPACK na stres i nerwy wodę leczniczą Szczawa I można stosować także bez rozcieńczania do płukania jamy ustnej oraz gardła. Taki zabieg, przeprowadzony w domowych warunkach, może wspomóc np. w okresach zwiększonej podatności na infekcje i stany zapalne dróg oddechowych.

OpakowańRabatOszczędzasz
2 5% Do 3,90 zł
3 10% Do 11,70 zł
4 15% Do 23,40 zł
120 20% Do 936,00 zł

10 inne produkty w tej samej kategorii

Szybka dostawa
Zamówienia złożone do 12 dostarczamy następnego dnia roboczego

Darmowa dostawa
Od 6 opakowań

Bonusy
Dla stałych klientów
Projekty UE