Mydła lecznicze na bazie wody mineralnej

Mydło lawendowe na bazie wody leczniczej

14,00 zł

Mydło pomarańczowe na bazie wody leczniczej

13,00 zł

Mydło miętowe na bazie wody leczniczej

13,00 zł

Mydła lecznicze

Mydło jest podstawowym narzędziem zachowania odpowiedniej higieny. Każdego dnia używa się go do dokładnego mycia rąk, aby usunąć zabrudzenia, pot oraz inne naleciałości. Mydła produkowane przez Polskie Wody Lecznicze dodatkowo mają właściwości wpływające pozytywnie na zdrowie.

Mydła lecznicze - w jaki sposób powstają?

W ofercie znajdują się aktualnie trzy rodzaje mydła. Każde z nich oparte jest na naturalnej wodzie leczniczej Szczawa I, która nadaje właściwości prozdrowotne całemu produktowi. Oprócz tego w skład poszczególnych mydeł wchodzi:

 • olej kokosowy,
 • olej awokado,
 • olej z pestek winogron,
 • olejek eteryczny,
 • gliceryna roślinna,
 • masło shea,
 • witaminy C i E,
 • aloes,
 • ewentualnie barwnik.

Jak działają mydła lecznicze?

Skuteczność działania mydła kryje się w jego budowie. Cząsteczka mydła jest jednocześnie hydrofobowa, jak i hydrofilowa. Oznacza to, że jedna część przyciągana jest do wody, w której się rozpuszcza, natomiast druga część może się rozpuścić tylko w tłuszczach i to do nich jest przyciągana. W efekcie tych reakcji chemicznych mydło pozwala całkowicie pozbyć się zabrudzeń z rąk, także tych tłustych, które często nie sposób jest domyć samą wodą.

Dodatkowo mydła lecznicze posiadają pożądane minerały i mikroelementy, które mają właściwości prozdrowotne.

Mogą one przenikać przez skórę, aby dostać się do organizmu. W taki sposób uzupełniają one zapotrzebowanie na dany pierwiastek lub substancję.

W przypadku mydeł leczniczych na bazie wody Szczawa I można w pewnym stopniu pokryć niedobory witamin C+E, a także minerały pochodzące z wody leczniczej: lit i jod oraz wiele innych. W efekcie uzyskuje się działanie wspomagające na depresję, nadpobudliwość i inne schorzenia na tle nerwowym. Składniki te pomocne będą także przy leczeniu alergii i chorób krwi – szczególnie, że mydło nakładane jest bezpośrednio na skórę, co ułatwia działanie cząstek wspomagające walkę z alergią.

Mydła lecznicze na bazie wody

Zastosowanie wody leczniczej do produkcji mydła gwarantuje jeszcze lepsze właściwości prozdrowotne. Dzięki przyjmowaniu minerałów, mikro- i makroelementów poprzez skórę zwiększa się pokrywanie niedoboru na poszczególne pierwiastki. Jest to z pewnością dobry sposób, aby jeszcze szybciej przywrócić równowagę wodno-elektrolityczną, co przyczyni się do lepszego samopoczucia i lepszego zdrowia.

Poza występowaniem większej ilości ważnych dla organizmu składników mydła na bazie wody leczniczej niewiele różnią się od zwykłych mydeł tworzonych z wyselekcjonowanych i wartościowych olejów. Dlatego mydła te doskonale służą też do zachowywania higieny poprzez używanie ich w czasie kąpieli.

Zastosowanie mydeł w lecznictwie

Mydła od dawna związane są z lecznictwem. Z jednej strony istotne jest zachowanie higieny i staranne oczyszczanie ran oraz skaleczeń, z drugiej natomiast od wielu lat praktykuje się namaczanie w wodzie, w której znajduje się szare lub zwykłe mydło. Mydło lecznicze posiada jeszczewięcej minerałów i ważnych składników, które dodatkowo wpływają pozytywnie na efekty działania mydła w różnych zastosowaniach leczniczych.

Mydła lecznicze na stres i choroby neurologiczne

Składniki zawarte w naturalnej wodzie leczniczej Szczawa I, która jest podstawowym składnikiem mydeł produkowanych przez Polskie Wody Lecznicze, posiada liczne minerały wykazujące się właściwościami prozdrowotnymi. W czasie codziennego mycia rąk będą one się wchłaniać przez skórę i uzupełniać niedobory tych pierwiastków w organizmie, co powinno w krótkim czasie prowadzić do zmniejszenia dokuczliwych objawów.

Jednym z głównych działań wody leczniczej Szczawa I jest pomoc w walce z różnymi chorobami na tle nerwowym i neurologicznym. W szczególności składniki wody i mydeł uspokajają, co pomaga w walce z depresją oraz silnym stresem. Działanie to jest wspomagające i nie może zastąpić leczenia farmakologicznego, jednak przynosi określone skutki.

Przykłady mydeł leczniczych

Aktualnie na rynku znaleźć można przede wszystkim mydła lecznicze firmy Polskie Wody Lecznicze. Wykonane są one na bazie naturalnej wody leczniczej Szczawa I i stanowią ciekawy sposób uzupełniania niedoborów pierwiastków i minerałów w organizmie. Aktualnie kupić można trzy rodzaje mydła.

 • Mydło o orzeźwiającym zapachu mięty. Doskonale sprawdzi się w upalne dni.
 • Mydło o przyjemnym kwiatowym zapachu Lawendy. Uspokaja nerwy i przywraca spokój duszy.
 • Mydło o przyjemnym zapachu dojrzałej pomarańczy. Pobudza zmysły i dostarcza ważnych minerałów.
Projekty UE