Woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii

Woda na uzupełnienie minerałów Szczawa II

 • 330 ml - opakowanie 12 sztuk

39,00 zł brutto 

Woda lecznicza SZCZAWA II dzięki wysokiej zawartości wodorowęglanów, chlorków, sodu, jodków i dwutlenku węgla oddziałuje korzystnie na szereg procesów ustrojowych, w tym: poprawę lub wspomaganie czynności żołądka i trzustki, tarczycy, dwunastnicy oraz dróg moczowych.

Woda wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne w całym przewodzie pokarmowym i drogach moczowych.

Woda posiada świadectwo potwierdzające właściwości naturalnego surowca leczniczego.

Pojemność: 330 ml

Opakowanie zbiorcze: 12 sztuk

benefity-szczawaii

 • Szczawa II posiada unikalne proporcje pierwiastków,
  które stanowią o jej właściwościach funkcyjnych i leczniczych.

  Składniki mineralne w wodzie Szczawa II

  • Naturalne wsparcie dla organizmu

  • Zawiera unikalną proporcję minerałów, które wspomagają trawienie i przemianę materii

  • Woda posiada świadectwo potwierdzające jej właściwości lecznicze

  Woda lecznicza Szczawa II, wydobywana z ujęcia „Szczawa II” w Szczawie, stanowi naturalne wsparcie dla procesów trawienia i przemiany materii. Kurację z wykorzystaniem wód leczniczych mogą stosować osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego (nieżyt żołądka, niedokwaśność), stanami zapalnymi dróg moczowych oraz zaburzeniami związanymi z wydzielaniem żółci. Zawarte w wodzie leczniczej Szczawa II pierwiastki mineralne wpływają także korzystnie na funkcjonowanie innych układów niż pokarmowy — dzięki nim można wyregulować pracę układu nerwowego oraz układu krążenia. 

  Czy woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii to produkt dla Ciebie? Tak, jeśli: 

  • cierpisz z powodu dolegliwości gastrycznych, takich jak np. nadkwasota, niedokwaśność, niestrawność, nieżyt żołądka, refluks lub zgaga

  • stwierdzono u Ciebie zaburzenia związane z wydzielaniem żółci w organizmie (konieczna wcześniejsza konsultacja z lekarzem); 

  • zależy Ci na naturalnym wsparciu trawienia i przemiany materii;

  • zauważasz nawracające stany zapalne w obrębie dróg moczowych;

  • źle się czujesz po spożyciu tłustych i pikantnych potraw. 

  Właściwości wody leczniczej Szczawa II

  Woda lecznicza Szczawa II zawiera unikalną proporcję minerałów, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie układu pokarmowego. 

  Należą do nich: 

  • żelazo — pierwiastek ten stanowi kluczowy składnik wielu enzymów odpowiedzialnych za przemiany metaboliczne. Jest również niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz układu krążenia;

  • magnez — pierwiastek ten jest zaangażowany w wiele enzymatycznych reakcji metabolicznych. Jest niezbędny dla aktywacji enzymów trawiących, bierze także udział w procesach rozkładu węglowodanów, białek i tłuszczów;

  • potas — elektrolit pomaga w utrzymaniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, co jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania enzymów trawiennych. Reguluje także pracę mięśni (w tym również tych zaangażowanych w proces perystaltyki jelitowej) oraz niektóre enzymatyczne reakcje metaboliczne;

  • wapń — to nie tylko budulec zębów i kości, to także pierwiastek, który wpływa na regulację kwasowości żołądka oraz reguluje pracę enzymów zaangażowanych w procesy trawienne i przemianę materii. Wapń jest również zaangażowany w regulację wydzielania niektórych hormonów trawiennych, takich jak np. gastryna;

  • sód — elektrolit chroni organizm przed nadmierną utratą wody, jest również zaangażowany w regulację kwasowości żołądka oraz transport składników odżywczych przez ściany jelit do krwioobiegu. 

  Woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii zawiera także jod — pierwiastek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy i układu nerwowego.

  Warto wiedzieć

  Wyprodukowano w:

  Polska, Polskie Wody Lecznicze Sp. z o. o. Sp. k.

  Dla kogo:

  Woda lecznicza Szczawa II wykazuje właściwości lecznicze, które zostały potwierdzone wieloletnimi obserwacjami empirycznymi. Jakość wody leczniczej sprawdzana jest poprzez regularne, kwartalne analizy fizykochemiczne, a poziom mineralizacji zatwierdza Główny Inspektorat Sanitarny. 

  Woda lecznicza zalecana wspomagająco w leczeniu schorzeń układu pokarmowego (nieżyt żołądka, niedokwaśność), a także stanach zapalnych dróg moczowych oraz zaburzeniach związanych z wydzielaniem żółci. 

  Kurację wodą leczniczą Szczawa II na trawienie i przemianę materii mogą zastosować także osoby z: 

  • alergiami; 

  • cukrzycą; 

  • niedoczynnością tarczycy;

  • otyłością.

  Przeciwwskazania:

  Woda lecznicza Szczawa II nie powinna być stosowana przez osoby z nadwrażliwością na jod oraz nadczynnością tarczycy. Zaleca się ograniczone stosowanie przy znacznym nadciśnieniu tętniczym i skłonności do obrzęków.

  Termin przydatności do spożycia:

  Termin przydatności do spożycia wody leczniczej Szczawa II na trawienie i przemianę materii wynosi 12 miesięcy. Po otwarciu zalecane jest, aby spożyć produkt w ciągu 12 godzin.

  Przechowywanie:

  Wodę leczniczą Szczawa II na trawienie i przemianę materii musi być przechowywana w oryginalnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu. Produkt należy chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i zbyt niskimi temperaturami.

  Osad:

  Osad tworzący się  na dnie butelki z wodą leczniczą Szczawa II jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, które nie wpływa na jakość produktu. Aby usunąć osad, można wstrząsnąć butelką przed jej otwarciem.

  Informacje dla alergików:

  Woda lecznicza Szczawa II zawiera wiele pierwiastków mineralnych, w tym również jod. Nie zaleca się spożywania produktu przez osoby uczulone na ten pierwiastek.

  Jak stosować wodę leczniczą Szczawa II?

  Woda mineralna Szczawa II na  trawienie i przemianę materii może być stosowana zarówno w lecznictwie uzdrowiskowym, jak i do codziennej suplementacji oraz domowego wspierania leczenia schorzeń. Produkt odnajduje zastosowanie do kuracji pitnych (po rozcieńczeniu z wodą źródlaną lub niskozmineralizowaną). Można go wykorzystywać także do inhalacji oraz płukania jamy ustnej i gardła (bez rozcieńczenia). Czas trwania kuracji wodą leczniczą Szczawa II jest ustalany przez lekarza i zwykle wynosi około 4 tygodni (lub dłużej, jeśli jest to uzasadnione).

  szczawaII zastosowania

  Woda lecznicza Szczawa II — kuracja pitna

  Woda lecznicza Szczawa II powinna być spożywana po rozcieńczeniu z wodą źródlaną lub niskozmineralizowaną (w proporcji 1:1 dla osób dorosłych oraz 1:2 dla dzieci). W kuracji pitnej zalecane jest następujące dawkowanie: 

  • pierwsza dawka - 200 ml, w godzinach porannych, przed posiłkiem;

  • druga dawka - 200 ml, wieczorem, po ostatnim posiłku.

  Zalecane jest, aby pić wodę leczniczą Szczawa II powoli, małymi łykami. Nie należy przekraczać zalecanej ilości spożywanej wody leczniczej w ciągu doby, która wynosi 400 ml.

  Uwaga: producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne stosowania kuracji wodą leczniczą niezgodnie z zaleceniami lekarza.

  Woda lecznicza Szczawa II — inhalacje

  Woda lecznicza Szczawa II można również stosować do inhalacji. Minerały zawarte w wodzie leczniczej działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a wdychane dodatkowo nawilżają i oczyszczają drogi oddechowe.

  Woda lecznicza Szczawa II — płukanie jamy ustnej i gardła

  Wodę leczniczą Szczawa II można stosować w stanie nierozcieńczonym do płukania jamy ustnej i gardła, na przykład w przypadku podrażnienia lub stanu zapalnego.

  Jak woda lecznicza wpływa na trawienie? Odpowiada dr Teresa Latour

  Najczęściej zadawane pytania

  Skąd pochodzi woda lecznicza Szczawa II?

  Czy wodę leczniczą Szczawa II z litem może spożywać osoba, która nie jest chora?

  Czy woda lecznicza Szczawa II może być spożywana przez kobiety w ciąży?

  Jakie badania potwierdzają skład oraz właściwości wody leczniczej Szczawa II?

  Czy wodę leczniczą Szczawa II można stosować do kąpieli?

OpakowańRabatOszczędzasz
2 5% Do 3,90 zł
3 10% Do 11,70 zł
4 15% Do 23,40 zł
120 20% Do 936,08 zł

10 inne produkty w tej samej kategorii

Szybka dostawa
Zamówienia złożone do 12 dostarczamy następnego dnia roboczego

Darmowa dostawa
Od 6 opakowań

Bonusy
Dla stałych klientów
Projekty UE