Woda lecznicza Szczawa II i woda mineralna Zakopiańska DUOPACK na trawienie i przemianę materii

Szczawa II Duopack

39,00 zł brutto 

Wszystko, czego potrzebujesz w jednym kartonie.

Duopack to rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod ręką. W kartonie znajdują się dwa oddzielne pojemniki. Jeden z wodą leczniczą Szczawa II, a drugi z naturalną wodą mineralną Zakopiańska służącą do rozcieńczania wody leczniczej. Każdy pojemnik posiada 3 litry objętości i osobny kran. Krany znajdują się na wysokości dopasowanej do zwykłej szklanki.

Woda mineralna Zakopiańska pochodzi z tego samego regionu co woda lecznicza Szczawa II, dzięki czemu mieszanka obu wód zachowuje spójność smakowo-mineralną. Pamiętaj! Wodę leczniczą Szczawa II należy spożywać w rozcieńczeniu 1:1 ze zwykłą wodą mineralną. Zacznij dzień od dawki zdrowia.   

Woda lecznicza SZCZAWA II dzięki wysokiej zawartości wodorowęglanów, chlorków, sodu, jodków i dwutlenku węgla oddziałuje korzystnie na szereg procesów ustrojowych, w tym: poprawę lub wspomaganie czynności żołądka i trzustki, tarczycy, dwunastnicy oraz dróg moczowych.

Woda wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne w całym przewodzie pokarmowym i drogach moczowych.

Woda posiada świadectwo potwierdzające właściwości naturalnego surowca leczniczego.

Karton zawiera:

Szczawa I: 3000 ml

Zakopiańska: 3000 ml

szczawaii-trawienie-zgaga

 • SZCZAWA II POSIADA UNIKALNE PROPORCJE PIERWIASTKÓW, KTÓRE STANOWIĄ O JEJ WŁAŚCIWOŚCIACH FUNKCYJNYCH I LECZNICZYCH

  • Naturalne wsparcie dla organizmu

  • Zawiera unikalną proporcję minerałów, które wspomagają trawienie i przemianę materii

  • Woda posiada świadectwo potwierdzające jej właściwości lecznicze

  Woda lecznicza Szczawa II, wydobywana z ujęcia „Szczawa II” w Szczawie, stanowi naturalne wsparcie dla procesów trawienia i przemiany materii. Kurację z wykorzystaniem wód leczniczych mogą stosować osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego (nieżyt żołądka, niedokwaśność), stanami zapalnymi dróg moczowych oraz zaburzeniami związanymi z wydzielaniem żółci. Zawarte w wodzie leczniczej Szczawa II pierwiastki mineralne wpływają także korzystnie na funkcjonowanie innych układów niż pokarmowy — dzięki nim można wyregulować pracę układu nerwowego oraz układu krążenia. 

  Właściwości wody leczniczej Szczawa II

  Woda lecznicza Szczawa II zawiera unikalną proporcję minerałów, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie układu pokarmowego. 

  Należą do nich: 

  • żelazo — pierwiastek ten stanowi kluczowy składnik wielu enzymów odpowiedzialnych za przemiany metaboliczne. Jest również niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz układu krążenia;

  • magnez — pierwiastek ten jest zaangażowany w wiele enzymatycznych reakcji metabolicznych. Jest niezbędny dla aktywacji enzymów trawiących, bierze także udział w procesach rozkładu węglowodanów, białek i tłuszczów;

  • potas — elektrolit pomaga w utrzymaniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, co jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania enzymów trawiennych. Reguluje także pracę mięśni (w tym również tych zaangażowanych w proces perystaltyki jelitowej) oraz niektóre enzymatyczne reakcje metaboliczne;

  • wapń — to nie tylko budulec zębów i kości, to także pierwiastek, który wpływa na regulację kwasowości żołądka oraz reguluje pracę enzymów zaangażowanych w procesy trawienne i przemianę materii. Wapń jest również zaangażowany w regulację wydzielania niektórych hormonów trawiennych, takich jak np. gastryna;

  • sód — elektrolit chroni organizm przed nadmierną utratą wody, jest również zaangażowany w regulację kwasowości żołądka oraz transport składników odżywczych przez ściany jelit do krwioobiegu. 

  Woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii zawiera także jod — pierwiastek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy i układu nerwowego.

  Warto wiedzieć

  Wyprodukowano w:

  Polska, Polskie Wody Lecznicze Sp. z o. o. Sp. k.

  Dla kogo:

  Woda lecznicza Szczawa II wykazuje właściwości lecznicze, które zostały potwierdzone wieloletnimi obserwacjami empirycznymi. Jakość wody leczniczej sprawdzana jest poprzez regularne, kwartalne analizy fizykochemiczne, a poziom mineralizacji zatwierdza Główny Inspektorat Sanitarny. 

  Woda lecznicza zalecana wspomagająco w leczeniu schorzeń układu pokarmowego (nieżyt żołądka, niedokwaśność), a także stanach zapalnych dróg moczowych oraz zaburzeniach związanych z wydzielaniem żółci. 

  Kurację wodą leczniczą Szczawa II na trawienie i przemianę materii mogą zastosować także osoby z: 

  • alergiami; 

  • cukrzycą; 

  • niedoczynnością tarczycy;

  • otyłością.

  Termin przydatności do spożycia:

  Termin przydatności do spożycia wody leczniczej Szczawa II na trawienie i przemianę materii wynosi 9 miesięcy, licząc od momentu butelkowania. Po otwarciu zalecane jest, aby spożyć produkt w ciągu 12 godzin.

  Przechowywanie:

  Wodę leczniczą Szczawa II na trawienie i przemianę materii musi być przechowywana w oryginalnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu. Produkt należy chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i zbyt niskimi temperaturami.

  Osad:

  Osad tworzący się  na dnie butelki z wodą leczniczą Szczawa II jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, które nie wpływa na jakość produktu. Aby usunąć osad, można wstrząsnąć butelką przed jej otwarciem.

  Informacje dla alergików:

  Woda lecznicza Szczawa II zawiera wiele pierwiastków mineralnych, w tym również jod. Nie zaleca się spożywania produktu przez osoby uczulone na ten pierwiastek.

  Przeciwwskazania:

  Woda lecznicza Szczawa II nie powinna być stosowana przez osoby chorujące na nadczynność tarczycy oraz z nadwrażliwością na jod. Zaleca się umiarkowane stosowanie w przypadku znacznego nadciśnienia tętniczego.

  Jak stosować wodę leczniczą Szczawa II?

  Woda mineralna Szczawa II na trawienie i przemianę materii może być stosowana zarówno w lecznictwie uzdrowiskowym, jak i do codziennej suplementacji oraz domowego wspierania leczenia schorzeń. Produkt odnajduje zastosowanie do kuracji pitnych (po rozcieńczeniu z wodą źródlaną lub niskozmineralizowaną). Można go wykorzystywać także do inhalacji oraz płukania jamy ustnej i gardła (bez rozcieńczenia). Czas trwania kuracji wodą leczniczą Szczawa II jest ustalany przez lekarza i zwykle wynosi około 4 tygodni (lub dłużej, jeśli jest to uzasadnione).

  Woda lecznicza Szczawa II — kuracja pitna

  Woda lecznicza Szczawa II powinna być spożywana po rozcieńczeniu z wodą źródlaną lub niskozmineralizowaną (w proporcji 1:1 dla osób dorosłych oraz 1:2 dla dzieci). W kuracji pitnej zalecane jest następujące dawkowanie: 

  • pierwsza dawka - 200 ml, w godzinach porannych, przed posiłkiem;

  • druga dawka - 200 ml, wieczorem, po ostatnim posiłku.

  Zalecane jest, aby pić wodę leczniczą Szczawa I powoli, małymi łykami. Nie należy przekraczać zalecanej ilości spożywanej wody leczniczej w ciągu doby, która wynosi 400 ml.

  Uwaga: producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne stosowania kuracji wodą leczniczą niezgodnie z zaleceniami lekarza.

  Woda lecznicza Szczawa II — inhalacje

  Woda lecznicza Szczawa II można również stosować do inhalacji. Minerały zawarte w wodzie leczniczej działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a wdychane dodatkowo nawilżają i oczyszczają drogi oddechowe.

  Woda lecznicza Szczawa II — płukanie jamy ustnej i gardła

  Wodę leczniczą Szczawa II można stosować w stanie nierozcieńczonym do płukania jamy ustnej i gardła, na przykład w przypadku podrażnienia lub stanu zapalnego.


   

OpakowańRabatOszczędzasz
2 5% Do 3,90 zł
3 10% Do 11,70 zł
4 15% Do 23,40 zł

8 inne produkty w tej samej kategorii

Szybka dostawa
Zamówienia złożone do 12 dostarczamy następnego dnia roboczego

Darmowa dostawa
Od 6 opakowań

Bonusy
Dla stałych klientów
Projekty UE