Spuchnięte oko od zatok. Leczenie

    Home    0 Komentarze
Spuchnięte oko od zatok. Leczenie

Zapalenie zatok.

Pewnie wielu z was miało do czynienia w swoim życiu z chorymi zatokami. Czy to w formie przejściowej czy w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok. Każdy kto kiedykolwiek mierzył się z tą przykrą dolegliwością wie, że ciężko się z nią walczy. Człowiek myśli, że zrobił już wszystko aż tu przychodzi taki ból, że nie może ustać na nogach i okazuje się że może być gorzej. Poświęca się godziny na wertowanie stron i literatury na temat leczenia i przyczyn a im więcej człowiek zgłębia temat tym wydaje mu się, że mniej wie.

Zatoki co to jest i dlaczego tak nam dokuczają?

Zatoki to jamy powietrzne w obrębie czaszki, połączone naturalnymi ujściami z jamą nosa. Służy to temu aby powietrze mogło się przemieszczać. Spełniają funkcję atomizerów, które chronią mózg przed urazami. Wpływają także na modelowanie głosu. Dlatego gdy doskwiera nam zapalenie zatok często nasz głos zmienia barwę. Kolejną ważną funkcją jest nawilżanie powietrza wdychanego. Ból pojawia się gdy proces zapalny przez który wytwarza się wydzielina, zatka ujścia zatok. W efekcie powietrze nie może się przemieścić i zaczyna naciskać.

Zazwyczaj zapalenie obejmuje zatoki szczękowe, czołowe lub sitowe:
- Ból w okolicy czoła wskazuje na zapalenie zatok czołowych
- Ból w górnej części szczęki, zębów czy przy policzkach może świadczyć o zapaleniu zatok szczękowych
- Spuchnięte powieki natomiast mogą świadczyć o zapaleniu zatok sitowych

Jednak nierzadko zdarza się tak, że zapalenie postąpiło tak do przodu że zainfekowane są wszystkie zatoki. Możemy wtedy odczuwać ból ucha czy zębów. A nałożenie się różnych objawów stwarza wrażenie, że cała głowa jest ciężka i obolała.

Kilka faktów odnośnie zapalenia zatok:

- Zapalenie zatok zazwyczaj wywołane jest przez wirus
- Niedoleczone i nawracające infekcje górnych dróg oddechowych sprzyjają rozwijaniu się zapalenia
- Najczęściej towarzyszy alergikom i astmatykom, ale to nie znaczy, że wpływa tylko na tę grupę
- Doskwiera często osobą z wadami anatomicznymi jak np. skrzywienie przegrody nosowej
- Przy zapaleniu zatok zazwyczaj najgorzej się czujemy rano oraz przy pochylaniu się
- Bardzo często osoby chore na zatoki mierzą się także z kaszlem. Ponieważ spływająca po tylnej ściance gardła wydzielina podrażnia i aktywuje odruch odksztuśny.

Leczenie zapalenia zatok.

Metod leczenia zatok mamy wiele. Od tych naturalnych po leczenie u laryngologa poprzez sterydy. Na samym początku zapalenia łatwo możemy dojść do siebie stosując naturalne sposoby leczenia. Jednak gdy sprawy zajdą za daleko, a w wyniku zapalenia w zatokach pojawią się polipy dostaje się skierowanie na endoskopową operację zatok. W następnym artykule przedstawię wam pokaźną listę sposobów domowych na zatoki. Każda z tych metod była przeze mnie wypróbowana. Nie każda na was zadziała, ale może akurat znajdziecie tam coś dla siebie. Co pomoże wam funkcjonować codziennie z uśmiechem na twarzy.

Produkty

Woda lecznicza Szczawa I na stres i nerwy

39,00 zł
Komentarze
Zaloguj się lub zarejestruj.
Projekty UE