Woda lecznicza Szczawa I na stres i nerwy z magnezem i litem

Woda z litem na stres Szczawa I

 • 330 ml - opakowanie 12 sztuk

39,00 zł brutto 

Woda lecznicza Szczawa I zawiera lit, który korzystnie wpływa na schorzenia na tle nerwowym i stany napięcia organizmu.

Woda wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne w przewodzie pokarmowym i drogach moczowych, a także wpływa na funkcjonowanie tarczycy, żołądka, trzustki i dwunastnicy oraz dróg moczowych.

Woda posiada świadectwo potwierdzające właściwości naturalnego surowca leczniczego.

Pojemność: 330 ml

Opakowanie zbiorcze: 12 sztuk

benefity-szczawai

 • Szczawa I posiada unikalne proporcje pierwiastków,

  które stanowią o jej właściwościach funkcyjnych i leczniczych.

  Składniki mineralne w wodzie Szczawa II

  • Naturalne wsparcie dla organizmu w sytuacjach stresowych

  • Zawiera unikalną proporcję minerałów, które mogą zapobiec depresji, a także wspierają w leczeniu schorzeń na tle nerwowym i nadpobudliwości

  • Woda posiada świadectwo potwierdzające jej właściwości lecznicze

  Woda lecznicza Szczawa I, wydobywana z ujęcia „Szczawa I” w Szczawie, stanowi naturalne wsparcie dla organizmu w sytuacjach stresowych. Kurację mogą stosować osoby zmagające się z depresją, schorzeniami na tle nerwowym czy też nadpobudliwością. Zawarte w wodzie leczniczej pierwiastki mineralne wpływają także korzystnie na funkcjonowanie innych układów niż nerwowy — dzięki nim można między innymi wyregulować pracę układu pokarmowego oraz układu moczowego. 

  Czy woda lecznicza Szczawa I na stres i nerwy to produkt dla Ciebie? Tak, jeśli: 

  • borykasz się z częstymi alergiami układu oddechowego; 

  • co roku w okresie jesienno-zimowym odczuwasz zmęczenie albo miewasz stany depresyjne;

  • miewasz wahania nastroju lub zaburzenia pamięci/koncentracji;

  • szukasz naturalnego produktu, który wesprze organizm w okresach wzmożonego napięcia emocjonalnego;

  • znajdujesz się na bardzo stresującym etapie życiowym (np. w związku ze zmianą pracy, przeprowadzką, przepracowaniem, staraniami o kredyt, rozwijaniem własnej firmy, narodzinami dziecka lub utratą bliskiej osoby).

  Właściwości wody leczniczej Szczawa I

  Woda lecznicza Szczawa I zawiera unikalną proporcję minerałów, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego. 

  Należą do nich: 

  • magnez — pierwiastek ten jest zaangażowany w przekazywanie sygnałów pomiędzy neuronami, a także zwiększa odporność organizmu na stres. Jego niedobór może wpłynąć niekorzystnie na nastrój i zdolności poznawcze;

  • lit — pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Stabilizuje zdrowie psychiczne oraz zwiększa uwalnianie serotoniny z określonych obszarach mózgu, może także wpływać na stabilizację nastroju oraz neuroplastyczność i neuroprotekcję;

  • wapń — to nie tylko budulec zębów i kości, to także pierwiastek, który jest zaangażowany w przekazywanie sygnałów nerwowych (w tym również tych powstających w odpowiedzi na stres). Wapń jest zaangażowany także w wydzielanie tzw. hormonów stresu — adrenaliny i kortyzolu;

  • jod — pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy i układu nerwowego, jego niedobór może prowadzić do zaburzeń nastroju oraz pogorszyć zdolność radzenia sobie ze stresem, pamięć i koncentrację;

  • żelazo — pierwiastek ten nie tylko stanowi budulec krwi, ale także jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, ponieważ bierze udział w syntezie neuroprzekaźników. Jego niedobór może prowadzić do zaburzenia funkcji poznawczych, pamięci i nastroju; 

  • potas — elektrolit odgrywa kluczową rolę w przewodzeniu impulsów elektrycznych pomiędzy komórkami nerwowymi. Reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową, co jest ważne także w kontekście prawidłowego funkcjonowania układu moczowego, mięśniowego oraz krwionośnego;

  • sód — elektrolit chroni organizm przed nadmierną utratą wody oraz odgrywa rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej w organizmie. Jest również niezbędny do prawidłowego przewodzenia impulsów elektrycznych w neuronach oraz może wpływać na ciśnienie krwi.

  Warto wiedzieć

  Wyprodukowano w:

  Polska, Polskie Wody Lecznicze Sp. z o. o. Sp. k.

  Dla kogo:

  Woda lecznicza Szczawa I z magnezem i litem wykazuje właściwości lecznicze, potwierdzone wieloletnimi obserwacjami empirycznymi. Jej jakość kontrolowana jest kwartalną analizą fizyko-chemiczną, a poziom mineralizacji zatwierdzany przez Główny Inspektorat Sanitarny. 

  Naturalnie nasycona dwutlenkiem węgla woda lecznicza jest zalecana w leczeniu schorzeń na tle nerwowym, depresji oraz w stanach napięcia organizmu. Kuracja wodą leczniczą Szczawa I jest wskazana także u osób z:

  • alergiami; 

  • chorobami krwi; 

  • chorobami układu moczowego;

  • chorobami układu pokarmowego;

  • cukrzycą; 

  • otyłością.

  Przeciwwskazania:

  Woda lecznicza Szczawa I z magnezem i litem nie powinna być stosowana przez osoby: 

  • chorujące na nadczynność tarczycy;

  • ze stwierdzoną alergią na jod;

  Zaleca się ograniczone stosowanie przy znacznym nadciśnieniu tętniczym oraz skłonności do obrzęków.

  Termin przydatności do spożycia:

  Termin przydatności do spożycia wody leczniczej Szczawa I na stres wynosi 12 miesięcy. Zalecane jest, aby spożyć produkt w ciągu 12 godzin od otwarcia butelki.

  Przechowywanie:

  Wodę leczniczą Szczawa I na stres należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i zbyt niskich temperatur (niewskazane jest przemrożenie produktu). 

  Osad:

  Tworzenie się osadu na dnie butelki z wodą leczniczą Szczawa I to całkowicie naturalne zjawisko, które nie wpływa na jakość produktu. 

  Informacje dla alergików:

  Woda lecznicza Szczawa I zawiera wiele pierwiastków mineralnych, w tym również jod. Produkt nie jest wskazany do spożycia przez osoby uczulone na jod.

  Jak stosować wodę leczniczą Szczawa I?

  Woda mineralna Szczawa I na stres może być wykorzystywana do kuracji pitnych (po rozcieńczeniu), a także inhalacji oraz płukania jamy ustnej i gardła (bez rozcieńczenia). Zarówno w lecznictwie uzdrowiskowym, jak i do codziennej suplementacji oraz domowego wspierania leczenia schorzeń. Czas trwania kuracji wodą leczniczą Szczawa I jest ustalany przez lekarza i zwykle trwa około 4 tygodni (a w uzasadnionych przypadkach dłużej).

  Woda lecznicza Szczawa I — kuracja pitna

  Woda Szczawa I z magnezem i litem powinna być spożywana po rozcieńczeniu z wodą źródlaną lub niskozmineralizowaną (w proporcji 1:1 dla osób dorosłych oraz 1:2 dla dzieci). W kuracji pitnej zalecane jest następujące dawkowanie: 

  • pierwsza dawka - 150 ml, w godzinach porannych, przed posiłkiem;

  • druga dawka - 150 ml, wieczorem, po ostatnim posiłku.

  Zalecane jest, aby pić wodę leczniczą Szczawa I powoli, małymi łykami. Nie należy przekraczać zalecanej ilości spożywanej wody leczniczej w ciągu doby, która wynosi 300 ml.

  Uwaga: producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne wynikające ze stosowania kuracji wodą leczniczą niezgodnie z zaleceniami lekarza.

  Woda lecznicza Szczawa I — inhalacje

  Woda lecznicza Szczawa I może być wykorzystywana do inhalacji. Zawarte w wodach leczniczych pierwiastki mineralne wykazują właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne, ich inhalowanie pomaga także nawilżyć i oczyścić drogi oddechowe.

  Woda lecznicza Szczawa I — płukanie jamy ustnej i gardła

  Wodę leczniczą Szczawa I można stosować także bez rozcieńczania do płukania jamy ustnej oraz gardła, np. w okresach wystąpienia stanów zapalnych wymienionych narządów.

  Jak stosować wodę leczniczą do oczyszczania zatok i gardła

  Najczęściej zadawane pytania

  Skąd pochodzi woda lecznicza Szczawa I?

  Czy wodę leczniczą Szczawa I z magnezem litem może spożywać osoba, która nie jest chora?

  Czy woda lecznicza Szczawa I pozwoli uzupełnić niedobory litu w organizmie?

  W jaki sposób leczyć zatoki wodą Szczawa I?

  W jaki sposób inhalować się wodą leczniczą Szczawa I?

  Jakie badania potwierdzają skład oraz właściwości wody leczniczej Szczawa I?

  Czy wodę leczniczą Szczawa I można stosować do kąpieli?

OpakowańRabatOszczędzasz
2 5% Do 3,90 zł
3 10% Do 11,70 zł
4 15% Do 23,40 zł
120 20% Do 936,08 zł

10 inne produkty w tej samej kategorii

Szybka dostawa
Zamówienia złożone do 12 dostarczamy następnego dnia roboczego

Darmowa dostawa
Od 6 opakowań

Bonusy
Dla stałych klientów
Projekty UE