SZCZAWA I – podczas problemów na tle nerwowym

Coraz większy stres związany z pracą oraz życiem osobistym sprawia, że stajemy się coraz bardziej nerwowi, podatni na depresję, zmęczeni. Wraz z przedłużającym się stanem zmęczenia psychicznego wzrasta zagrożenie dla naszego zdrowia i życia!

Codzienny stres, zmęczenie, nadmiar obowiązków oraz brak czasu na relaks sprawia, że nasz układ nerwowy narażony jest na silne obciążenie. Niestety, rzadko kiedy możemy pozwolić sobie na kilka dni urlopu i odpoczynek od problemów. To błędne koło sprawia, że z czasem tracimy siły do działania i chęć do życia – to pierwsze objawy depresji! Za ten stan w dużej mierze odpowiedzialny jest brak witamin i pierwiastków w naszym organizmie!

Szczawa I na stres i problemy na tle nerwowym

 

Do prawidłowego działania naszego układu nerwowego niezbędny jest magnez, potas i wapń – pierwiastki te istotne wpływają na łączenia neuronów oraz sprawność przesyłania impulsów nerwowych. Pierwiastki te niezbędne są do budowania osłonek mielinowych.
Braki potasu i magnezu w organizmie wynikają przede wszystkim z ich nadmiernego zapotrzebowania w okresie stresu i wykorzystywania ich przez inne układy (np. mięśniowy).
W wyniku tego powstają niedobory, a nasz układ nerwowy narażony jest na uszkodzenia. Długotrwałe niedobory sprawiają, że czujemy się ospali, zmęczeni, rozkojarzeni – może to prowadzić nawet do depresji!

Rozwiązaniem problemu jest dostarczanie do organizmu zwiększonych dawek pierwiastków i minerałów – idealnie sprawdza się w tej sytuacji woda lecznicza SZCZAWA I. Wysokie stężenie wapnia, sodu, potasu i magnezu umożliwiają poprawienie działania układu nerwowego.

SZCZAWA I w czasie okresu przejściowego…

Wysoka zawartość pierwiastków i minerałów sprawia, że woda SZCZAWA I jest również doskonałym uzupełnieniem diety w okresach przejściowych. Wpływa ona korzystnie na dolne i górne drogi oddechowe zmniejszając infekcje i stany zapalne.


Projekty UE