Domowy i naturalny antybiotyk na zatoki

    Home    0 Komentarze
Domowy i naturalny antybiotyk na zatoki

Domowe sposoby leczenia zatok. Jakie mamy naturalne sposoby na złagodzenie a nawet wyleczenie przewlekłego zapalnie zatok

W tym artykule chciałabym podzielić się z wami chociaż częścią mojego doświadczenia związanego z naturalnymi sposobami leczenia zatok. Na wstępie od razu podkreślę, że często bywa tak że nie obejdziemy się bez wizyty u laryngologa i leków na receptę, antybiotyków czy sterydów. Ja sama pewnej jesieni dostałam tak mocnego zapalenia zatok, że ratował mnie tylko antybiotyk i sterydy do nosa. Oczywiście nawet biorąc te leki pamiętałam o tym co mogę zrobić na własną rękę aby poprawić swoją sytuacje.

Lista metod, które pomagają w profilaktyce zatok nosa.

Każdy z domowych sposobów na zatoki był wypróbowany przeze mnie. Kolejność naturalnych sposobów na zatoki jest przypadkowa. Nie mówię wam abyście stosowali wszystko naraz, to wręcz jest niewskazane. Poszukajcie w tym czegoś dla siebie może akurat wam pomoże.

Spis ten zawiera wszystkie od dzieciństwa wypróbowane na własnej skórze domowe sposoby na zatoki. Każda z nich w mniejszym lub większym stopniu mi pomagała.

Woda lecznicza na zapalenie zatok

Domowe (naturalne) sposoby na zatoki:

- Bez czarny- nigdy nie zapominajcie o sile bzu czarnego jest niezastąpionym sprzymierzeńcem przy leczeniu zatok. Wiele leków, które znajdziecie w aptece będą posiadały go w składzie. Możecie pić herbatkę z bzu czarnego (do kupienia w większości sklepów) lub sok. Ja obecnie gdy czuje się niemrawo biorę potężną łyżkę domowego syropu z bzu czarnego.

- Herbata z dodatkiem kardamonu, goździków, świeżego imbiru i kory cynamonu- Pachnie Indiami? Taki napój ociepli nam nerki, tylko należy pić go codziennie i systematycznie. Domowa metoda na zatoki podpowiedziana mi przez ziołolecznika.

-Jala netiSłyszeliście o metodzie płukania zatok? Nie, to najwyższy czas się z tym zapoznać. Obecnie w aptece można dostać zestawy do irygacji, wystarczy przepłukiwać nos gdy czujemy że dzieje się coś nieciekawego z naszymi zatokami. Jest to dobra, domowa metoda na zatoki, ale na początku leczenia zatok. Gdy zapalenie jest zbyt rozległe woda nie dostanie nam się do wszystkich zakamarków a zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów.

- Woda lecznicza Szczawa- Słyszeliście o wodach, które mają tak wysoką mineralizację i zawartość minerałów, że niemal stawiają na nogi umarłego? Jeżeli nie to pora to nadrobić. Nie będę opisywała ich właściwości można sobie o tym poczytać w artykule: uzupełnienie minerałów z wody. Ja napisze jak je można zastosować. Możemy dolać buteleczkę Szczawy II do wanny z ciepłą wodą i zrobić sobie kąpiel. Ponad to inhalacja na bazie tej wody przynosi bardzo szybkie efekty. Możemy też oczywiście ją pić lub nalać do ceramicznego pojemniczka i powiesić na kaloryferze. Nawilży nam powietrze a jak wiadomo przy zapaleniu zatok ważna jest odpowiednia wilgotność powietrza w domu.

- Inhalacje- Możemy się inhalować wspomnianą wyżej wodą. Oprócz niej możemy użyć soli Jana lub zwykłej gorącej wody z dodatkiem kilku kropli olejków eterycznych takich jak: jodłowy, eukaliptusowy, lawendowy, sosnowy. Każdy z nich dobrze wpływa na zatoki więc warto popróbować.

- Jedzcie dużo kaszy jaglanej- Jest to chyba jedna z najlepszych metod przeciwdziałania chorym zatokom. Kasza jaglana oczyszcza organizm z nadmiaru śluzu. Dodawajcie ją do obiadu, zupy czy róbcie budyń jaglany. (Ja powinnam Chyba książkę z przepisami na kaszę jaglaną wydać ponieważ przeszłam przez wszystkie możliwe jej kombinacje. )

- Unikajcie produktów, które zwiększają ilość śluzu w organizmie- Niestety do takich produktów należy cukier, czyli czekolady na pocieszenie odpadają. Druga sprawa to produkty nabiałowe takie jak kefiry.

- Róbcie masaż zatok- Pierwszy raz spotkałam się z tą metodą rok temu w angielskiej książce o masażu. Jest to chińska metoda radzenia sobie z zapaleniem zatok. Weź kilka kropel olejku (takiego, którego można używać do twarzy-olejek arganowy, jojoba, masło shea czy nawet oliwka) dodaj kroplę jednego z wyżej wymienionych olejków np. eukaliptusowego. Delikatnie smaruj twarz w okolicach zatok, płynnymi ruchami. Przechodź od punktu do punktu bez odrywania dłoni. Smaruj najpierw okolice zatok szczękowych w pobliżu nosa następnie delikatnie okrężnymi ruchami wsmaruj olejek w zatoki czołowe. Na koniec uciskaj przez kilka sekund punkt na końcu brwi na górze nosa oraz po bokach nosa. Ulga przychodzi dość szybko, jeśli taki masaż wykona Ci współmałżonek na dobranoc to możesz dać sobie szansę na szybkie zaśnięcie.

- Sprzątajcie często dom- Tak aby było jak najmniej w nim kurzu drażniącego zatoki. Zwłaszcza ważne jest częste mycie podłóg. Jeżeli dodatkowo jesteś alergikiem to tym bardziej zwracaj na to uwagę.

-Zażywajcie ziołowy sinupret- Przepisała mi go lekarka, ale jest dostępny bez recepty. Składa się z wyciągów ziołowych.

-Możecie również na twarz kłaść okłady z ziół szwedzkich- Jeżeli macie nalewkę z ziół szwedzkich to namoczcie nią gazę. Następnie nałóżcie w miejsce przewidywanego przyłożenia gazika grubą warstwę maści (z wit. A ) lub kremu np. Nivea. Chodzi o to aby nie poparzyć sobie twarzy alkoholem zawartym w nalewce. Na tak przygotowaną skórę nałóżcie opatrunek i załóżcie czapkę lub obwińcie to bandażem. Należy pamiętać o tym aby w domu w trakcie trzymania opatrunku (przez ok. 2h) jak i po ściągnięciu go było ciepło. Po takim okładzie nie wolno wychodzić na zewnątrz! Ponieważ bardzo mocno rozgrzewa on organizm.

-Zawsze może pomóc także przykładanie nagrzanej na patelni soli i gorczycy- Mieszaninę należy porządnie podgrzać a następnie włożyć do szmatki i przykładać do zatok. Uważajcie aby się nie poparzyć tym. Może to nie jest sposób na wyleczenie zatok, ale przynosi ulgę.

-Ciekawym, domowym sposobem na zatoki jest także płukanie na noc lub rano ust olejem słonecznikowym- Metoda zaczerpnięta z Ajuwerdy. W Internecie aż szumi od informacji na ten temat.

Wypróbuj wodę leczniczą na zatoki

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są domowe metody leczenia zatok?

Jakich produktów powinnam unikać, aby nie pogorszyć stanu zatok?

Czy istnieją jakieś konkretne zabiegi domowe, które mogą przynieść ulgę w zapaleniu zatok?

Komentarze
Zaloguj się lub zarejestruj.
Projekty UE