Zestaw 6 x woda lecznicza Szczawa II

198,92 zł brutto 

zamiast 234,02 zł

Nasza oferta specjalna - zestaw 6 kartonów wody leczniczej Szczawa II - doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i wspomóc układ trawienny w wyjątkowo korzystny sposób.

Ten zestaw zapewnia wygodę i oszczędność dzięki darmowej dostawie i wliczonym rabacie -15%.

Co znajdziesz w zestawie?

Zestaw zawiera 6 kartonów wody leczniczej Szczawa II, a w każdym kartonie znajduje się 12 butelek o pojemności 330 ml.

To wszystko razem daje Ci 72 butelki wody leczniczej Szczawa II potrzebnych do miesięcznej kuracji.

 • Szczawa II posiada unikalne proporcje pierwiastków,
  które stanowią o jej właściwościach funkcyjnych i leczniczych.

  Składniki mineralne w wodzie Szczawa II

  • Naturalne wsparcie dla organizmu

  • Zawiera unikalną proporcję minerałów, które wspomagają trawienie i przemianę materii

  • Woda posiada świadectwo potwierdzające jej właściwości lecznicze

  Woda lecznicza Szczawa II, wydobywana z ujęcia „Szczawa II” w Szczawie, stanowi naturalne wsparcie dla procesów trawienia i przemiany materii. Kurację z wykorzystaniem wód leczniczych mogą stosować osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego (nieżyt żołądka, niedokwaśność), stanami zapalnymi dróg moczowych oraz zaburzeniami związanymi z wydzielaniem żółci. Zawarte w wodzie leczniczej Szczawa II pierwiastki mineralne wpływają także korzystnie na funkcjonowanie innych układów niż pokarmowy — dzięki nim można wyregulować pracę układu nerwowego oraz układu krążenia. 

  Czy woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii to produkt dla Ciebie? Tak, jeśli: 

  • cierpisz z powodu dolegliwości gastrycznych, takich jak np. nadkwasota, niedokwaśność, niestrawność, nieżyt żołądka, refluks lub zgaga

  • stwierdzono u Ciebie zaburzenia związane z wydzielaniem żółci w organizmie (konieczna wcześniejsza konsultacja z lekarzem); 

  • zależy Ci na naturalnym wsparciu trawienia i przemiany materii;

  • zauważasz nawracające stany zapalne w obrębie dróg moczowych;

  • źle się czujesz po spożyciu tłustych i pikantnych potraw. 

  Właściwości wody leczniczej Szczawa II

  Woda lecznicza Szczawa II zawiera unikalną proporcję minerałów, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie układu pokarmowego. 

  Należą do nich: 

  • żelazo — pierwiastek ten stanowi kluczowy składnik wielu enzymów odpowiedzialnych za przemiany metaboliczne. Jest również niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz układu krążenia;

  • magnez — pierwiastek ten jest zaangażowany w wiele enzymatycznych reakcji metabolicznych. Jest niezbędny dla aktywacji enzymów trawiących, bierze także udział w procesach rozkładu węglowodanów, białek i tłuszczów;

  • potas — elektrolit pomaga w utrzymaniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, co jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania enzymów trawiennych. Reguluje także pracę mięśni (w tym również tych zaangażowanych w proces perystaltyki jelitowej) oraz niektóre enzymatyczne reakcje metaboliczne;

  • wapń — to nie tylko budulec zębów i kości, to także pierwiastek, który wpływa na regulację kwasowości żołądka oraz reguluje pracę enzymów zaangażowanych w procesy trawienne i przemianę materii. Wapń jest również zaangażowany w regulację wydzielania niektórych hormonów trawiennych, takich jak np. gastryna;

  • sód — elektrolit chroni organizm przed nadmierną utratą wody, jest również zaangażowany w regulację kwasowości żołądka oraz transport składników odżywczych przez ściany jelit do krwioobiegu. 

  Woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii zawiera także jod — pierwiastek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy i układu nerwowego.

  Warto wiedzieć

  Wyprodukowano w:

  Polska, Polskie Wody Lecznicze Sp. z o. o. Sp. k.

  Dla kogo:

  Woda lecznicza Szczawa II wykazuje właściwości lecznicze, które zostały potwierdzone wieloletnimi obserwacjami empirycznymi. Jakość wody leczniczej sprawdzana jest poprzez regularne, kwartalne analizy fizykochemiczne, a poziom mineralizacji zatwierdza Główny Inspektorat Sanitarny. 

  Woda lecznicza zalecana wspomagająco w leczeniu schorzeń układu pokarmowego (nieżyt żołądka, niedokwaśność), a także stanach zapalnych dróg moczowych oraz zaburzeniach związanych z wydzielaniem żółci. 

  Kurację wodą leczniczą Szczawa II na trawienie i przemianę materii mogą zastosować także osoby z: 

  • alergiami; 

  • cukrzycą; 

  • niedoczynnością tarczycy;

  • otyłością.

  Przeciwwskazania:

  Woda lecznicza Szczawa II nie powinna być stosowana przez osoby z nadwrażliwością na jod oraz nadczynnością tarczycy. Zaleca się ograniczone stosowanie przy znacznym nadciśnieniu tętniczym i skłonności do obrzęków.

  Termin przydatności do spożycia:

  Termin przydatności do spożycia wody leczniczej Szczawa II na trawienie i przemianę materii wynosi 12 miesięcy. Po otwarciu zalecane jest, aby spożyć produkt w ciągu 12 godzin.

  Przechowywanie:

  Wodę leczniczą Szczawa II na trawienie i przemianę materii musi być przechowywana w oryginalnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu. Produkt należy chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i zbyt niskimi temperaturami.

  Osad:

  Osad tworzący się  na dnie butelki z wodą leczniczą Szczawa II jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, które nie wpływa na jakość produktu. Aby usunąć osad, można wstrząsnąć butelką przed jej otwarciem.

  Informacje dla alergików:

  Woda lecznicza Szczawa II zawiera wiele pierwiastków mineralnych, w tym również jod. Nie zaleca się spożywania produktu przez osoby uczulone na ten pierwiastek.

  Jak stosować wodę leczniczą Szczawa II?

  Woda mineralna Szczawa II na  trawienie i przemianę materii może być stosowana zarówno w lecznictwie uzdrowiskowym, jak i do codziennej suplementacji oraz domowego wspierania leczenia schorzeń. Produkt odnajduje zastosowanie do kuracji pitnych (po rozcieńczeniu z wodą źródlaną lub niskozmineralizowaną). Można go wykorzystywać także do inhalacji oraz płukania jamy ustnej i gardła (bez rozcieńczenia). Czas trwania kuracji wodą leczniczą Szczawa II jest ustalany przez lekarza i zwykle wynosi około 4 tygodni (lub dłużej, jeśli jest to uzasadnione).

  szczawaII zastosowania

  Woda lecznicza Szczawa II — kuracja pitna

  Woda lecznicza Szczawa II powinna być spożywana po rozcieńczeniu z wodą źródlaną lub niskozmineralizowaną (w proporcji 1:1 dla osób dorosłych oraz 1:2 dla dzieci). W kuracji pitnej zalecane jest następujące dawkowanie: 

  • pierwsza dawka - 200 ml, w godzinach porannych, przed posiłkiem;

  • druga dawka - 200 ml, wieczorem, po ostatnim posiłku.

  Zalecane jest, aby pić wodę leczniczą Szczawa II powoli, małymi łykami. Nie należy przekraczać zalecanej ilości spożywanej wody leczniczej w ciągu doby, która wynosi 400 ml.

  Uwaga: producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne stosowania kuracji wodą leczniczą niezgodnie z zaleceniami lekarza.

  Woda lecznicza Szczawa II — inhalacje

  Woda lecznicza Szczawa II można również stosować do inhalacji. Minerały zawarte w wodzie leczniczej działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a wdychane dodatkowo nawilżają i oczyszczają drogi oddechowe.

  Woda lecznicza Szczawa II — płukanie jamy ustnej i gardła

  Wodę leczniczą Szczawa II można stosować w stanie nierozcieńczonym do płukania jamy ustnej i gardła, na przykład w przypadku podrażnienia lub stanu zapalnego.

  Jak woda lecznicza wpływa na trawienie? Odpowiada dr Teresa Latour

  Najczęściej zadawane pytania

  Skąd pochodzi woda lecznicza Szczawa II?

  Czy wodę leczniczą Szczawa II z litem może spożywać osoba, która nie jest chora?

  Czy woda lecznicza Szczawa II może być spożywana przez kobiety w ciąży?

  Jakie badania potwierdzają skład oraz właściwości wody leczniczej Szczawa II?

  Czy smak wody leczniczej Szczawa II można poprawić poprzez dodanie do niej soku?

  Czy wodę leczniczą Szczawa II można stosować do kąpieli?

OpakowańRabatOszczędzasz
3 10% Do 59,68 zł

6 x

Woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii

39,00 zł

18 inne produkty w tej samej kategorii

Szybka dostawa
Zamówienia złożone do 12 dostarczamy następnego dnia roboczego

Darmowa dostawa
Od 6 opakowań

Bonusy
Dla stałych klientów
Projekty UE