Najczęściej kupowane

 • Szczawa I
  Szczawa I

  Na choroby neurologiczne i stres Opakowanie: 12 x 330 ml

  37,00 zł
 • Dziedzilla
  Dziedzilla

  Na niedobór jodu i cukrzycę Opakowanie: 12 x 330 ml

  36,00 zł
 • Szczawa II
  Szczawa II

  Na depresję i szybkie uzupełnienie minerałów Opakowanie: 12 x 330 ml

  38,00 zł
 • Hanna
  Hanna

  Na anemię i niedobór jodu Opakowanie: 12 x 330 ml

  35,00 zł

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe – co warto o nich wiedzieć?

    Home    0 Komentarze
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe – co warto o nich wiedzieć?

Problemy układu żołądkowo-jelitowego dotykają już co drugiego Polaka. Wśród najczęściej wymienianych znajdują się: bóle żołądka, mdłości, biegunki, wzdęcia, zgaga i nadkwaśność, zaparcia. Przyczyny są różnorodne – ich gruntowne poznanie gwarantuje nam jednak znacznie skuteczniejsze leczenie!

Do lekarzy coraz częściej zgłaszają się pacjenci z ostrymi bólami żołądka, zaparciami, ciągłą zgagą. Podejrzenie pada najczęściej na nieodpowiednią dietę. Okazuje się jednak, że jest to tylko połowa prawdy – w większości przypadków problemy z układem żołądkowo-jelitowym są wynikiem stresu oraz napięcia nerwowego. Rzadko kiedy jednak zdajemy sobie z tego sprawę!

Reakcja organizmu na stres

Nasz organizm reaguje, kiedy znajduje się w sytuacji stresowej: objawia się to skokiem adrenaliny, nadmierną potliwością, skurczem mięśni. Długotrwały stres sprawia, że wzrasta możliwość pojawienia się takich chorób jak nerwica żołądkowo-jelitowa. W następstwie tych chorób nawet niewielki stres całkowicie dezorganizuje pracę naszego ciała. Efekt: zamiast skupić się na egzaminie czy ważnym spotkaniu biznesowym częściej bywamy w toalecie. Problemem związanym z nadmiernym stresem jest także nieprawidłowe wydzielanie żółci do organizmu oraz choroby błony śluzowej żołądka.

Nieodpowiednia dieta

Powodem powstawania schorzeń takich jak biegunki czy zaparcia jest nieodpowiednia dieta: brak błonnika, witamin i mikroelementów powoduje spowolnienie przemiany materii oraz zatrzymywanie toksycznych związków w organizmie. Problemem jest także spożywanie nieświeżych i silnie przetworzonych produktów!
Kluczowa jest obecność wody w codziennej diecie – jest ona niezbędna o przeprowadzania istotnych procesów chemicznych w komórkach, uczestniczy też w usuwaniu toksycznych związków z ciała. Jej brak w dużym stopniu wpływa na powstawanie bolesnych zaparć.

Brak ruchu!

Problem z zaparciami często dotyka osób prowadzących siedzący tryb życia. Co to oznacza? Przede wszystkim brak ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Kiedy nasz organizm nie ma możliwości ruchu spowalniają się również jego procesy metaboliczne. W dużej mierze wpływa to na powstawanie zaparć i spowolnienie przemiany materii.

Leczenie schorzeń układu żołądkowo-jelitowego

Domowe leczenie schorzeń żołądka i jelit powinno polegać na łagodzeniu objawów, uzupełnianiu płynów oraz ścisłej diecie do momentu, aż nasz organizm nie zacznie funkcjonować prawidłowo. Niewskazane jest zażywanie leków przeciwbólowych na własną rękę, gdyż może to dodatkowo spotęgować problemy gastryczne.
Lekarze zalecają łagodzenie bólu poprzez ciepłe kompresy oraz picie naparu z suszonej mięty.

Niezwykle ważne jest uzupełnienie składników mineralnych i pierwiastków, szczególnie podczas silnej biegunki, kiedy organizm szybko się odwadnia. Lekarze wskazują na wody mineralne, w których występuje wysokie stężenie sodu (np. Dziedzilla) – to on odpowiedzialny jest za gospodarkę wodną w naszym organizmie. Warto wiedzieć, że nawet niewielki ubytek tego pierwiastka może sprawić, że komórki znacznie słabiej będą chłodnąć wodę – a to pierwszy krok do odwodnienia!

Produkty

Na depresję i szybkie uzupełnienie minerałów Opakowanie: 12 x 330 ml

38,00 zł

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj.