Zaburzenia żołądkowo-jelitowe i gastryczne

    Home    0 Komentarze
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe i gastryczne
   
     

Problemy układu żołądkowo-jelitowego dotykają już co drugiego Polaka. Wśród najczęściej wymienianych znajdują się: bóle żołądka, mdłości, biegunki, wzdęcia, zgaga i nadkwaśność, zaparcia. Przyczyny są różnorodne – ich gruntowne poznanie gwarantuje nam jednak znacznie skuteczniejsze leczenie!

   
 

Do lekarzy coraz częściej zgłaszają się pacjenci z ostrymi bólami żołądka, zaparciami, ciągłą zgagą. Podejrzenie pada najczęściej na nieodpowiednią dietę. Okazuje się jednak, że jest to tylko połowa prawdy – w większości przypadków problemy z układem żołądkowo-jelitowym są wynikiem stresu oraz napięcia nerwowego. Rzadko kiedy jednak zdajemy sobie z tego sprawę!

Reakcja organizmu na stres

Nasz organizm reaguje, kiedy znajduje się w sytuacji stresowej: objawia się to skokiem adrenaliny, nadmierną potliwością, skurczem mięśni. Długotrwały stres sprawia, że wzrasta możliwość pojawienia się takich chorób jak nerwica żołądkowo-jelitowa. W następstwie tych chorób nawet niewielki stres całkowicie dezorganizuje pracę naszego ciała. Efekt: zamiast skupić się na egzaminie czy ważnym spotkaniu biznesowym częściej bywamy w toalecie. Problemem związanym z nadmiernym stresem jest także nieprawidłowe wydzielanie żółci do organizmu oraz choroby błony śluzowej żołądka.

Nieodpowiednia dieta

Powodem powstawania schorzeń takich jak biegunki czy zaparcia jest nieodpowiednia dieta: brak błonnika, witamin i mikroelementów powoduje spowolnienie przemiany materii oraz zatrzymywanie toksycznych związków w organizmie. W diecie kluczowa jest obecność wody Szczawa II – jest ona niezbędna o przeprowadzania istotnych procesów chemicznych w komórkach, uczestniczy też w usuwaniu toksycznych związków z ciała. Jej brak w dużym stopniu wpływa na powstawanie bolesnych zaparć.

woda szczawa na trawienie 

KUP WODĘ LECZNICZĄ NA TRAWIENIE

Brak ruchu!

Problem z zaparciami często dotyka osób prowadzących siedzący tryb życia. Co to oznacza? Przede wszystkim brak ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Kiedy nasz organizm nie ma możliwości ruchu spowalniają się również jego procesy metaboliczne. W dużej mierze wpływa to na powstawanie zaparć i spowolnienie przemiany materii.

Leczenie schorzeń układu żołądkowo-jelitowego

Domowe leczenie schorzeń żołądka i jelit powinno polegać na łagodzeniu objawów, uzupełnianiu płynów oraz ścisłej diecie do momentu, aż nasz organizm nie zacznie funkcjonować prawidłowo. Niewskazane jest zażywanie leków przeciwbólowych na własną rękę, gdyż może to dodatkowo spotęgować problemy gastryczne.
Lekarze zalecają łagodzenie bólu poprzez ciepłe kompresy oraz picie naparu z suszonej mięty.

   
     

Niezwykle ważne jest uzupełnienie składników mineralnych i pierwiastków, szczególnie podczas silnej biegunki, kiedy organizm szybko się odwadnia. Lekarze wskazują na wody mineralne, w których występuje wysokie stężenie sodu (np. wodę Szczawa II) – to on odpowiedzialny jest za gospodarkę wodną w naszym organizmie. Warto wiedzieć, że nawet niewielki ubytek tego pierwiastka może sprawić, że komórki znacznie słabiej będą chłonąć wodę – a to pierwszy krok do odwodnienia! 

 KUP WODĘ LECZNICZĄ NA TRAWIENIE
Produkty

Woda lecznicza Szczawa II na trawienie i przemianę materii

39,00 zł
Komentarze
Zaloguj się lub zarejestruj.
Projekty UE