Zapalenie dolnych dróg moczowych i pęcherza

    Home    0 Komentarze
Zapalenie dolnych dróg moczowych i pęcherza

Zapalenie dolnych dróg moczowych. Czyli jak sobie radzić z chorym pęcherzem?

Ok. dziś ugryzę nieco bardziej intymny temat, mianowicie problem z zapaleniem pęcherza. Dolegliwość, z którą niemal każdy człowiek miał „przyjemność” się spotkać. Zbiera swoje żniwo nie tylko gdy jest zimno i wietrznie na zewnątrz, ale również dotyka nas w lecie. 
Poniżej opowiem trochę jak się chronić przed dopuszczeniem do zapalenia, oprócz tego poruszę temat naturalnych i nie tylko metod radzenia sobie z tą przykrą dolegliwością.

Vesica Urinaria (łac.) czyli pęcherz moczowy to nic innego tylko narząd, który gromadzi moczy spływający z nerek. Wydalany jest on przez cewkę moczową. Zatem sam pęcherz stanowi rolę sprężystego zbiornika. Jego pojemność waha się w granicach od 250 do 700ml jednak może rozciągnąć się do objętości nawet 1 litra. Umiejscowiony jest w miednicy małej. Wypełnienie pęcherza wywołuje wzrost ciśnienia co w efekcie wywołuje parcie. Dziennie powinniśmy oddawać około nawet 3 litrów moczu.

Jakie są przyczyny zapalenia pęcherza?

Zapalenie pęcherza zazwyczaj dotyczy kobiet. Spowodowane jest to anatomią układu moczowego. Długość cewki kobiety wynosi do 5 cm natomiast mężczyzny cztery razy tyle. Dlatego zarazki i bakterie wywołujące zapalenie pęcherza mają dużo krótsza i ułatwioną drogę do pęcherza. Równie ważne jest także usytuowanie cewki u kobiety, znajduje się ona przy ujściu pochwy i odbytu, co dodatkowo niesie swoje zagrożenia związane z przenoszeniem się drobnoustrojów.
W związku z tym najczęstszą przyczyną zapalenia dolnych dróg moczowych są bakterię. Infekcje wywołują również nasze własne drobnoustroje.

Najczęściej do zakażenia układu moczowego dochodzi gdy mamy obniżoną odporność, organizm wyjałowiony jest antybiotykami, dokucza nam stres i zmęczenie oraz pozwolimy na wyziębienie dolnych partii ciała.

Nie bagatelny wpływ ma również nieprawidłowy ubiór zwłaszcza zimą, my kobiety lubimy czasami postawić na wygląd kosztem komfortu czy ciepła. Efekty później możemy odczuć niestety w toalecie. Ponad to zbyt obcisła bielizna także nie służy zdrowiu.

Jakie są pierwsze objawy zapalenia pęcherza?

Zazwyczaj zapalenie pęcherza ma mocne objawy, także nie sposób ich nie rozpoznać. Pojawia się szczypanie, pieczenie przy sikaniu, ból w dole brzucha i przy oddawaniu moczu. Chyba najbardziej typowym objawem jest ciągła potrzeba oddawania moczu pomimo, że jego ilość jest znikoma. Nierzadko temperatura naszego ciała pójdzie w górę w czasie zmagania się z tą przykrą dolegliwością. Należy pamiętać, że tych objawów nie należy lekceważyć, nieleczone zapalenie dolnych dróg moczowych może przenieść się na nerki.

Jakie są sposoby na zapalenie pęcherza? Naturalne (i nie tylko)metody leczenia zapalenia pęcherza.

- Wbrew pozorom, przy pojawiającym się zapaleniu należy dużo pić. Uzupełniaj płyny, najlepiej zwykłą wodą mineralną niegazowaną. Im więcej pijesz tym więcej bakterii wypłukujesz z organizmu. Taki od sprytny mechanizm naszego organizmu

kup wodę mineralną na problemy z pęcherzem

-Pij sok z żurawiny, dostaniesz go w każdej aptece czy sklepie zielarskim. Czysty sok z żurawiny, możemy wymieszać z sokiem pomarańczowym i wypić około szklankę dziennie. Nie poprzestawaj na dwóch dniach kuracji tylko zadbaj o profilaktykę i spróbuj pić już mniejsze ilości soku, ale przynajmniej przez tydzień

- Zadbaj o ciepło w dolnych partiach ciała. Nie dopuść do wychłodzenia. Połóż w dole brzucha termofor i przykryj się najlepiej wełnianym kocem. Tak to jest też ten moment aby odgrzebać z dołu szafy wełniane skarpety :-)

-Pozostań w łóżku, pozwól sobie na zwolnienie tempa. Weź sobie jeden dzień wolny i po prostu poleż, odpocznij i j.w. wygrzej się

-W zielarskich i aptekach dostaniesz także bez problemu ziołowe herbatki na problemy urologiczne. W smaku nie są wcale złe a naprawdę wspomogą Cię w skutecznym oczyszczaniu układu moczowego

-Warto także zadbać o zakwaszenie moczu. Dlatego zażywaj Wit. C oraz produkty bogate w nią. W kwaśnym środowisku bakterie nie rozwijają się tak dobrze

- Stosuj także olej lniany. Warto pamiętać o nim na co dzień, dołączając go do naszej diety. Osłania on błony śluzowe dzięki czemu nie pozwala bakteriom osiadać na nich

- Możesz wziąć również ciepłą kąpiel lub zrobić nasiadówkę z ziół np. krwawnika, pietruszki lub rumianku. Te zioła także możesz śmiało dodać do kąpieli. Pamiętaj aby nie była ona za długa. 10 min Max.

- Zażyj furugaminę, wydawana jest bez recepty a zwalcza zapalenie pęcherza w bardzo szybkim tempie.

Profilaktyka. Jak uchronić się przed zapaleniem pęcherza?

- Noś naturalną bieliznę, najlepiej z bawełny
- Nigdy nie wstrzymuj moczu
- Pamiętaj o prawidłowej higienie zwłaszcza o po stosunku
- Używaj płynów do higieny intymnej dobrej jakości
- Nie pozwól na odkryte plecy gdy jest zimno (krótka kurtka i biodrówki odpadają)
- Od czasu do czasu pij sok z żurawiny lub herbatkę ziołową oczyszczającą pęcherz moczowy
- Noś przewiewne ubrania w lecie
- Zadbaj o odpowiednią piżamę z naturalnego materiału
- Wypróbuj kurację wodą leczniczą Dziedzilla, która pomoże oczyścić Twój organizm z baketrii

Przyczyny zapalenia pęcherza

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest zapalenie pęcherza?

Jakie są objawy zapalenia pęcherza?

Jakie są naturalne metody leczenia zapalenia pęcherza?

Jak uchronić się przed zapaleniem pęcherza?

Produkty

Woda lecznicza Szczawa I na stres i nerwy z magnezem i litem

39,00 zł
Komentarze
Zaloguj się lub zarejestruj.
Projekty UE