Jakość powietrza w mieszkaniu a zdrowie

    Home    0 Komentarze
Jakość powietrza w mieszkaniu a zdrowie

Wpływ powietrza w mieszkaniu na organizm. Czy nawilżenie powietrza jest istotne?

Nie każdy wie czy zdaje sobie sprawę z tego jak istotne jest powietrze. Oczywiście lepiej nawet aktualnie wspominać o tym na zewnątrz ponieważ jesteśmy w trakcie apogeum smogowego. Lepiej pomińmy zatem ten temat a skupmy się na tym na co mamy duży i co najważniejsze istotny wpływ.

Często w natłoku zajęć i przez brak czasu zajmujemy się w domu wszystkim innym tylko nie tym czym oddychamy. Staramy się zorganizować czas na malowanie, remonty czy przemeblowania. Oczywiście to także są ważne sprawy, ale uwierzcie mi nie warto traktować po macoszemu powietrza.

Często to ono ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. To czym oddychamy ma istotny wpływa na chociażby nasze zatoki. To one filtrują powietrze i oczyszczają je. Jeśli powietrze w domu nie jest odpowiednio nawilżone i oczyszczone to dokładamy im tylko pracy. Złe nawilżenie powietrza powoduje pewne nieprawidłowości w pracy zatok. Nie działają one wtedy tak dobrze. Może nawet przez taką z pozoru błahą sprawę pojawić się zapalenie zatok czy powracające infekcje górnych dróg oddechowych.

Sama przekonałam się o wadze czystego i dobrze nawilżonego powietrza gdy zmagałam się z zapaleniem zatok. Alergolog poleciła mi zamiast odkurzania mycie częste podłóg aby kurz i zanieczyszczenia nie unosiły się. Ponad to idealnym rozwiązaniem okazał się zakupiony nawilżacz powietrza, który jednocześnie oczyszczał je z bakterii, pyłków i kurzu. Dodatkowo nawilżał powietrze w mieszkaniu. Różnicę można było poczuć niemal natychmiast.

Oczywiście nie każdego stać na taki sprzęt, nie ma na niego miejsca lub najzwyczajniej nie chce się inwestować pieniędzy w kolejną rzecz, dlatego doskonałym rozwiązaniem pod względem nawilżenia powietrza jest ceramiczny pojemniczek powieszony na kaloryferze i wypełniony wodą. Można także wieszać na grzejnikach wilgotne ręczniki, ale osobiście nie polecam tego rozwiązania ponieważ przykrywanie kaloryferów ogranicza ciepło jakie dają. Wracając do meritum, taki pojemniczek wypełniony wodą mineralną lub co lepsze wodą leczniczą idealnie sprawdzi się zarówno w zimie jak i latem.

Dobrze nawilżone i czyste powietrze będzie sprzyjać naszemu zdrowiu. Nasze poranki będą lżejsze, będzie nam się lepiej wstawało z łóżka. Różnicę można zauważyć nawet na cerze.

Czyste powietrze a zdrowe życie

Komentarze
Zaloguj się lub zarejestruj.
Projekty UE