Picie wody a odchudzanie

    Home    0 Komentarze
Picie wody a odchudzanie

Woda jest absolutnie niezbędnym składnikiem do funkcjonowania ludzkiego organizmu: wspomaga działanie narządów wewnętrznych, wpływa na stopień nawilżenia organizmu, rozprowadza substancje odżywcze po całym ciele, odpowiada za skuteczne chłodzenie. Woda jest niezbędna w procesie wydalania szkodliwych substancji. Stanowi także niezbędny element wszystkich przemian zachodzących w naszym organizmie.

Woda jest także ważnym elementem w procesie przemiany materii – bez niej nasz organizm uległby silnemu zatruciu toksycznymi związkami oraz resztkami produktów przemian metabolicznych. Aby jednak skutecznie wspomogła w procesie odchudzania konieczne jest wybranie wody bogatej w składniki mineralne, które pozwolą nie tylko na usuwanie toksyn, ale przede wszystkim na polepszenie procesów trawiennych. Oczywiście bilans wodny organizmu wyrównujemy także podczas jedzenia soczystych owoców, warzyw, pijąc soki. Nie zawsze jednak nawilżają i dostarczają one minerałów w takim samym samym stopniu co woda źródlana. Warto pamiętać, że nadmierne picie kawy, herbaty czy słodkich napojów nie jest równoznaczne z nawadnianiem organizmu!

Picie wody na odchudzanie

Picie wody a odchudzanie

Powziąwszy decyzję o zrzuceniu kilku kilogramów oraz regularnej aktywności fizycznej naturalnym powinno być włączenie do codziennej diety większej dawki wody mineralnej. Składniki zawarte w wysoko zmineralizowanej wodzie pozwolą na skuteczniejsze trawienie pokarmów, dostarczenie do organizmu większej dawki elektrolitów i niezbędnych pierwiastków. Woda będzie także niezbędna w procesie nawadniania organizmu podczas codziennych treningów – dzięki niej uzupełnimy poziom płynów, nie dopuścimy do odwodnienia. Wysokiej klasy woda mineralna wspomaga szybsze zachodzenie procesów biochemicznych, których efektem jest również szybsze spalanie tkanki tłuszczowej!

Czy picie wody odchudza?

Dietetycy są zgodni: głodówka nie jest sposobem na odchudzanie. Organizm pozbawiony zapasów energii i składników odżywczych pobiera je z tkanek i mięśni – co odbieramy jako chudnięcie. Szybko jednak te zapasy zostają uzupełnione, a dawna waga wraca. Zamiast głodówek zalecane jest zmniejszenie ilości spożywanego pokarmu i picie dużej ilości wody mineralnej, która stopniowo pomoże wypłukiwać toksyny i wspomagać proces spalania tłuszczu.

Jaką wodę wybrać podczas procesu odchudzania?

Skład wybranej wody mineralnej jest niezwykle ważny dla prawidłowego przeprowadzenia procesu odchudzania. Produkt powinien być bogaty w magnez, wapń, potas, sód oraz żelazo. Taki skład pozwoli stale uzupełniać niedobory pierwiastków, wspomagać organizm w przeprowadzaniu istotnych procesów chemicznych oraz regulować poziom wody w organizmie.

Czy brak odpowiedniej ilości wody w organizmie może przyczynić się do zwiększenia wagi?
Zdecydowanie tak – organizm pozbawiony rezerw wody cierpi na zatwardzenia, spowolnienie procesów metabolicznych; cierpią również nasze stawy i kości. Nawet niewielki ubytek wody sprawi, że poczujemy się senni, ociężali, zmęczeni. Kiedy ograniczymy spożywanie wód mineralnych ucierpi też nasz układ nerwowy.

Aby odchudzanie było skuteczne i przebiegało bezpiecznie zalecamy wodę Dziedzillę o wysokim stopniu mineralizacji. Pozwoli ona na stopniowe zrzucanie wagi ciała bez ryzyka utraty cennych składników odżywczych.

Produkty

Woda lecznicza Dziedzilla na równowagę minerałów w organizmie

38,00 zł
Komentarze
Zaloguj się lub zarejestruj.
Projekty UE