Najczęściej kupowane

 • Szczawa I
  Szczawa I

  Na choroby neurologiczne i stres Opakowanie: 12 x 330 ml

  37,00 zł
 • Dziedzilla
  Dziedzilla

  Na niedobór jodu i cukrzycę Opakowanie: 12 x 330 ml

  36,00 zł
 • Szczawa II
  Szczawa II

  Na depresję i szybkie uzupełnienie minerałów Opakowanie: 12 x 330 ml

  38,00 zł
 • Hanna
  Hanna

  Na anemię i niedobór jodu Opakowanie: 12 x 330 ml

  35,00 zł

Choroby neurologiczne – jak zmniejszać ich objawy?

    Home    0 Komentarze
Choroby neurologiczne – jak zmniejszać ich objawy?

Nasz mózg, tak samo jak każdy inny organ, potrzebuje witamin i mikroelementów do prawidłowego działania. Jest narażony na choroby i uszkodzenia w wyniku wypadków. Warto dbać o niego tak samo, jak dbamy o nasze serce czy kondycję fizyczną. Jak tego dokonać?

Współcześnie każdy z nas narzeka na nadmiar obowiązków, stres, zmęczenie, brak czasu na relaks. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do stopniowego pogarszania stanu naszego zdrowia. Najbardziej powszechnymi objawami zmęczenia jest migrenowy ból głowy, który skutecznie utrudnia funkcjonowanie i wykonywanie najprostszych czynności. Migrena to tylko jedna z licznych chorób neurologicznych, na które narażony jest nasz organizm.

Choroby neurologiczne to wszelkie schorzenia związane z nieprawidłowym działanie ośrodkowego układu nerwowego obwodowego układu nerwowego. Ich diagnostyka jest trudna, a wiele z chorób stanowi wyzwanie dla współczesnej medycyny.

Występowanie chorób neurologicznych może mieć podłoże genetyczne lub też być wynikiem nieszczęśliwego wypadku. Choroby takie jak padaczka mogą być spowodowane uszkodzeniem istotnych obszarów organizmu np. poprzez spożywanie nadmiernej ilości alkoholu.

Przyczyną schorzeń neurologicznych może być również nieodpowiednia dieta – stopniowe wyjaławianie organizmu i pozbawianie go składników odżywczych sprawia, że nasz mózg pracuje wolniej i mniej wydajnie.

Odpowiednia dieta to podstawa

Aby mieć pewność, że nasz organizm, w tym również mózg, pracuje prawidłowo, konieczne jest zapewnienie sobie odpowiedniej diety. To co codziennie ląduje na naszych talerzach ma kolosalny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Ważne jest, abyśmy regularnie dostarczali do organizmu witamin i składników mineralnych. Niezwykle istotne jest spożywanie produktów bogatych w naturalny magnez, wapń i lit – są to składniki niezbędne do prawidłowej pracy mózgu, zmniejszające poziom stresu i wpływające kojąco na cały organizm. Składniki mineralne, niezbędne do prawidłowej pracy naszego mózgu, znajdziemy przede wszystkim w wysokiej jakości wodzie leczniczej SZCZAWA I.

Poza dietą ważna jest również świadomość naszego ciała i obciążeń, na które jesteśmy narażeni każdego dnia. Stres oraz nadmiar obowiązków powodują zmęczenie, zniechęcenie. Bardzo ważne jest aby nauczyć się odpoczywać – okazuje się, że wiele osób nie ma pojęcia, jak zrelaksować ciało i umysł. Pomoże w tym wygospodarowanie każdego dnia 30 minut na to, aby poczytać, pospacerować. W weekendy warto zaplanować rodzinne wypady za miasto lub wspólną aktywność, np. na basenie.

Produkty

Na choroby neurologiczne i stres Opakowanie: 12 x 330 ml

37,00 zł

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj.